Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Uwagi, skargi, zażalenia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Uwagi, skargi, zażalenia

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 20, 2016 9:28 pm

Jakiekolwiek uwagi, skargi czy zażalenia odnośnie forum, od strony technicznej jak i fabularnej można zgłaszać w tym temacie.

Chorwacja

Liczba postów : 89

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Uwagi, skargi, zażalenia

Pisanie by Stany Zjednoczone on Nie Lis 27, 2016 5:03 pm

Z góry wytknę wam chyba największy mankament w regulaminie. Otóż obecnie w fandomie jest naprawdę mało osób, ograniczenie postaci do jednego kanona może okazać się mieczem obosiecznym. Jeśli nie chcecie, żeby ludzie zabierali innym ważne postacie, zawsze możecie ograniczyć ten punkt do tego, że za aktywność/zasługi/kopertę eurosów admini mogą pozwolić, by mieć drugie konto kanona. No i hm, jak ocenić kiedyś było małych stripów, a kiedy nie? W jakiej sekcji np. jest Rumunia? Miał częste występy, ale nie umywa się do Niemiec i reszty, więc jak to oceniać? :v

Stany Zjednoczone

Liczba postów : 55

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 5:15 pm

Właśnie z kanonami bywa taki problem, że jak user nie wchodzi bo nie chce/nie może, to przepadają od razu dwie postacie. Poza tym kanony kanonami, ale są państwa kanoniczne mniej ważne i bardziej ważne. Generalnie forum jest otwarte od soboty i myślę, że nakaz jednego multi powinien zostać chociaż na pierwszy tydzień, żeby nie było sytuacji, że pojedyncze osoby biorą wszystkie kanony. A po tym, faktycznie, zakaz dwóch zniosę.
Nie trzeba od razu tak passive-agressive, nie ma o co się denerwować.

Also myślę, że pewnie zgodziłabym się na wyjątki, kiedy user jest super aktywny i super chętny.

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Serbia on Nie Lis 27, 2016 5:19 pm

Moim zdaniem robienie dwóch kanonów nie ma sensu. Po pierwsze, kanony często są ze sobą dosyć mocno powiązane, a jaki jest sens w robieniu dwóch postaci, które między sobą mają dosyć rozwinięte relacje? Po drugie, trochę głupio, jak jedna osoba blokuje dwa kanony, wszak nie każdy ma swojego OCka. Inna sprawa, że można faktycznie określić, które konkretnie postaci mają tak mało materiału od Himy, że nie będziemy ich zaliczać do tych kanonów.

Serbia

Liczba postów : 74

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 5:30 pm

Imo USA ma rację, są kanony pierwszej ważności i drugiej. Axis i Allies są głównymi kanonami bez dwóch zdań, ale dopisałabym do nich Skandynawię z Islandią, Sealanda i Kanadę, które pojawiają się w mandze jak i na blogu Himy bardzo często. Niemniej ważni są Austria, Prusy i Węgry, który mają wiele znaczących ról, jak i Romano i Włochy. Baltic Trio, Grecja i Białoruś są jeszcze w miarę ważne, a reszta kanonów pojawia się bardzo rzadko, mówię tutaj o Polsce, Bułgarii, właśnie Rumunii, Ukrainie, Kubie, Wietnamie, Hong Kongu ect.
Myślę że moglibyśmy wprowadzić podział na kanony pierwszorzędne i drugorzędne, gdzie na kanony pierwszorzędne byłby jedynie limit, a na drugorzędne nie. Jest jeszcze problem z tym, że ludzie wolą kanony drugorzędne i takie postacie jak Włochy, Niemcy czy Chiny zawsze stoją puste, bo są bardzo skomplikowane i ludzie boją się je popsuć.

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Serbia on Nie Lis 27, 2016 5:34 pm

To z głównych to: Niemcy, Japonia, Włochy, Rosja, USA, Anglia, Francja i Chiny, da? Czy kogoś jeszcze tu dorzucimy?

Uważam też, że powinno się zabronić robienia dwóch postaci za bardzo ze sobą powiązanych. Na przykład dajmy na to Serbii i Albanii etc.

Serbia

Liczba postów : 74

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 5:38 pm

Jeszcze Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Kanada, Włochy Południowe, Hiszpania. Myślę, że to są te w miarę główne kanony.

Nie no, myślę, że to oczywistość. Ze sobą nikt grać nie będzie. Ale może warto dopisać to do regulaminu. Dalej pozostaje problem głównych kanonów, ale go raczej trudno będzie wyeliminować

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Stany Zjednoczone on Nie Lis 27, 2016 5:42 pm

Ogólnie brak grania powiązanymi postaciami biorę za granted, ale możecie dopisać, bo ludzie lubią szukać dziury w całym.
@Chorwacja napisał:Nie trzeba od razu tak passive-agressive, nie ma o co się denerwować.
Trochę mam na to takie "co", ale załóżmy, że na forum jeśli nie wrzucam "xD" to brzmię jak zrodzony z nienawiści czy coś. Zapewniam jednak, że naprawdę nie denerwuję się tak błahymi rzeczami i nie należy szukać ataku w podniesieniu do dyskusji jakiejś kwestii :v

Stany Zjednoczone

Liczba postów : 55

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 5:50 pm

Może to fakt sformułowania "chyba największy mankament w regulaminie", bo zabrzmiało dość emocjonalnie (jakby tych mankamentów było o wiele więcej), ale jeżeli faktycznie nie jesteś zła to uznajmy to za moją nadinterpretację, za którą bardzo przepraszam.

Czyli wprowadzamy dwa pojęcia (kanon pierwszorzędny i kanon drugorzędny), wprowadzamy limity tylko na te pierwsze i dopisujemy zakaz zakładania postaci z ważnymi relacjami.

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Anglia on Nie Lis 27, 2016 5:51 pm

Jesli o powiazania chodzi... To wydaje mi sie, ze dopoki user majacy dwie postacie dosc blisko ze soba zwiazane nie gra sam ze soba( byl taki przypadek, moze niektorzy wiedza o czym mowie) to wszystko jest okej. No, bo to w sumie tez "uszczerbek" dla usera, bo on rezygnuje z bliskiej relacji podczas grania takimi dwoma postaciami.
Wracajac do tego punktu w regulaminie to, moim zdaniem powinnismy poczekac na rozwoj forum. Na razie userow jest garstka, nikt w najblizszym czasie nie zamierza robic multi... A nuz widelec przyjda jacys nowi ludzie? Jak Polska na przyklad. Nie wiem kim jest Dania ale tez wydaje sie nowy/ nowa.

Anglia

Liczba postów : 195

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 5:55 pm

Ale wyobraź sobie, że jedna postać ma Niemcy i Prusy jednocześnie. Albo Anglię i USA. Dla mnie to nie chodzi i nie działa. Oczywiście, jeżeli to postacie typu Niemcy - Japonia to można przymknąć oko, ale w momencie kiedy są bliskie relacje jest to dla mnie zwyczajnie bezsensowne.

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Anglia on Nie Lis 27, 2016 6:02 pm

Czyli to tez by zalezalo od faktycznej "pary", ktora by grał user. Napisałabym w takim razie, ze jak sie ma zamiar wziac multikonto to trzeba to uzgodnic z adminem, w taki sposob; czy dam rade, co to za postac... I tyle. Bez bawienia sie czy to kanon/ktos bliski/ kanon wazniejszy czy mniej. Poniewaz jak zaczniemy sie rozdrabniac to moze tylko skomplikowac sprawe.

Anglia

Liczba postów : 195

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Chorwacja on Nie Lis 27, 2016 6:25 pm

Nie chcę żeby to potem wyglądało jak na pewnej innej stronie, że user lata z każdym multi za adminami, a admini odsyłają usera od jednego do drugiego, aż w końcu się człowiekowi odechce tego multi. Dopisałabym to co uznaliśmy, ważne kanony i brak bliskiego pokrewieństwa. A w razie pytań zawsze jestem otwarta, a i na wyjątki czasami można sobie pozwolić, jeżeli user jest bardzo ogarnięty.

Chorwacja

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics