Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Niech ktoś zatrzyma te karuzele śmiechu! A nie- To tylko moje życie.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Niech ktoś zatrzyma te karuzele śmiechu! A nie- To tylko moje życie.

Pisanie by Prusy on Sro Mar 22, 2017 11:13 pm

Litwa

Imię: Taurys
Nazwisko: Laurinaitis

Charakter:
Litwin; niepewny siebie, troszczący się o innych, wstydliwy pantoflarz. Nic bardziej mylnego. Taurys jest osobą jak najbardziej zdecydowaną i pewną swoich przekonań. Na pewno nie da się tego stwierdzić na pierwszy rzut oka, ale tutaj ujawnia się jego kolejna cecha - jest zamknięty na nowe, bliższe znajomości i otacza się "murem ochronnym". Nie uważa, aby było dobrym to, że wszyscy dookoła są świadomi jego nastrojów bądź zdania na niektóre tematy. Właśnie z tego powodu stara się w danym towarzystwie zachowywać odpowiednio, co często oznacza niechciane konsekwencje, ale Taurys jest na nie zazwyczaj przygotowany. Można to nazwać manipulacją, a raczej kreowaniem siebie w oczach innych, chociaż sam Litwin woli określenie "dobre wychowanie". W końcu nie wypada powiedzieć, że się czyjś problem bagatelizuje. Czy to dobre podejście? Cóż, Litwa chętnie wysłucha cudzego zdania na ten temat, ale i tak będzie postępował po swojemu.
Co się tyczy relacji bliższych, w tej sprawie często pod wpływem emocji odkłada na drugi plan swój interes. Do czasu. Ma swoje granice i jego cierpliwość możne się wyczerpać. Nie jest osobą głupią ani naiwną, więc, jeśli będzie wykorzystywany, szybko zmieni swoje podejście do danego znajomego, przyjaciela czy nawet członka rodziny. Bardzo nie lubi być traktowany jako podnóżek lub osoba drugiej kategorii. Takie odnoszenie równa się z litewską złością i jak najszybszym usunięciem się ze znajomości. Ewentualnie próbami, jeżeli sytuacja nie jest łaskawa.
Nie lubi, kiedy inni się o niego martwią, a swoje problemy musi rozwiązać sam. Jest wręcz uczulony na opiekuńcze podejście wobec swojej osoby. Uważa się za człowieka rozsądnego i odpowiedzialnego, co oczywiście jest w większym stopniu prawdą, ale brak pomocy w niektórych kwestiach może doprowadzić tylko do ruiny. Czasami potrzeba drugiej osoby w najmniej odpowiednim momencie. Taurys nie chce przyjąć tego do wiadomości i odtrąca bliższe sercu osoby, gdy zaczynają się o niego troszczyć. Rozwiąże problem sam albo w ogóle.
Jak można już zauważyć, po wyższych opisach Litwin jest też uparty - okropnie. Oczywiście może ustąpić, ale dopiero po długiej rozmowie lub analizie, a nie zawsze jest na nią czas. Poza tym, swoje przeżył i nie uważa, aby inni byli od pouczania go. Też nie patrzy na siebie jak na kogoś nieomylnego. Nigdy w życiu. Nie jest przecież Gilbertem, prawda? Jest w stanie zaakceptować popełniony błąd czy posłuchać kogoś... starszego. Ewentualnie bardziej doświadczonego w kwestii, która Litwina nigdy nie dotyczyła.
Mimo wewnętrznego, czyli emocjonalnego zamknięcia, jest człowiekiem bardzo rozmownym i towarzyskim. Nie zawsze rozumie żarty, wręcz często bierze je na serio bądź zwyczajnie go irytują i zaczyna fukać pod nosem jakieś niezrozumiałe komentarze. Cóż, oczywiście w odpowiedniej sytuacji.
Czyli na wszystko jest odpowiedni moment i chwila, a do wszystkiego jest odpowiednie słowo. Wystarczy tylko poczekać cierpliwie, co Litwa najczęściej robi. Porywczość to nie cecha jego charakteru. Jest raczej spokojny, stonowany, co wygląda tak jakby mówił wszem i wobec " I don't care, I love it". Lecz tak nie jest. Fogle. Może troszke-

Wygląd:
Litwin mierzy sobie mniej więcej 180 centymetrów wzrostu. Bardziej mniej niż więcej, ale ma na pewno powyżej 175 cm. Mimo tego wcale nielichego wzrostu, Taurys nie jest idealnie zbudowany. Człowiek z niego raczej chudy i smukły. Oczywiście, pewne zarysy mięśni posiada, ale są one widoczne dopiero po ściągnięciu koszulki. Gdy Litwin jest w ubraniu nic nie wskazuje na to, aby był mężczyzną dobrze zbudowanym.
Oczy ma jasne, momentami wydają się bardziej zielone, momentami niebieskie. W dowodzie muszą mu pisać: inny. Cóż, taki już jego los! Włosy ma koloru brązowego i sięgają one do ramion. Wiąże je, najczęściej w kucyka lub w wątpliwej urody koka, z którego z każdej strony wychodzą pojedyncze kosmyki włosów.
Cerę ma jasną, wręcz bladą. Chociaż to zależy od pory roku, bo wiadomo, że podczas wiosny i lata będzie bardziej opalony niż w zimowych i jesiennych miesiącach. Preferuje luźne ubrania, ale na wyjątkowe okazje potrafi się ubrać odpowiednio szykownie i elegancko.Relacje:

Białoruś
Taurys za nataszą przepada, raczej, zazwyczaj. Uważa, że jest naprawdę piękną i inteligentną kobietą, a to że agresywną to... tylko wzbudza zainteresowanie. W przeszłości sprawował nad nią opiekę, kiedy wszyscy byli częścią Rzeczpospolitej. Później ich losy też się, raczej splatały, sporo terenów białoruskich była kiedyś litewska, a i siedzieli razem w ZSRR do lat 90tych XX wieku. Dzisiaj Litwa wspomaga Białoruś finansowo, a ich relacje są poprawne.

Estonia
Kolega brata, a też mój kolega. Państwo, które jest ugrofińskie, ale też bałtyckie, a w ogóle ma zalążki w zakonie niemieckim. Taurys, kiedyś kojarzył Estończyka jako Inflanty, nic dziwnego, w końcu ten nimi w jakimś stopniu był, kolejne skojarzenie to Zakon Krzyżacki. Później ich drogi się zeszły, byli razem w ZSRR, a dzisiaj się dogadują.

Łotwa
Prawdopodobnie osoba, z którą rodzinnie łączy go najwięcej. Jedyny brat. Taurys wspiera Ravisa, co nie zmienia faktu, że czasami też sobie dokuczają, starają się. Ale ogólnie na lubieniu i wspieraniu się to opiera. Również byli razem w ZSRR (ah, jak ono łączyło ludzi)

Polska
To skomplikowane. Zaczęło się z przymusu i właściwie było zainicjowane przez pojawienie się Krzyżaków, którzy i Polakom, i Litwinom utrudniali życie. Później było dobrze, no... znośnie. Przyzwyczajali się do siebie, aż przyzwyczalili. Feliks aż nadto. Taurys, zasadniczo też, ale nigdy w życiu by się nie przyznał. W końcu Polacy traktowali Rzeczpospolitą jako swojąąa, a nie jako litewsko-polską, więc... Litwini byli i są salty! Później było już gorzej, rozbiory, wojny i mnóstwo wywozów na Sybir. Gdzieś po drodze Mickiewicz, o którego tez można drzeć koty. Jako-takie relacje polsko-litewskie po II wojnie zczęly się dopiero po 90 roku, kiedy to powstało państwo litewskie. dzisiaj i pare lat wstecz nie rysują się najlepiej, bo Litwini Polaków po prostu nie lubią, boją się polonizacji. okropnie, co jakby patrzeć na dzieje... nie jest takie głupie. Ale patrząc na pozycję Polski w dzisiejszym świecie... okropnie głupie. Taurys stara się Feliksa tolerować, ale chyba zbytnio się znają na takie powierzchowne udawanki.  

Rosja
Zimno i do domu daleko. Taurys nigdy nie przepadał za Rosją, ale się go nie bał, nie. Zawsze musieli walczyć na granicy, kiedy państwo moskiewskie się rozrastało. Później wchłonęł litewskie tereny i Litwa miał mało do gadania przez następne stulecia aż do XXI wieku, praktycznie. Były epizody niepodległości, ale krótkie i wątpliwe.

Stany Zjednoczone
Postac, na pewno antyrosyjska, co Taurys w jakiś sposób ceni, bo jednak zagrożenie od Rosji jest wciąż spore. Mimo wszystko Alfred potrafi go trochę irytować, ale prawda jest taka, ze nikt nie będzie dla Litwina bardziej irytującym niż Polak. Poza tym, Stany tez mu swego czasu pomagał, raczej nie ma zażaleń do Alfreda.

Ciekawostki:


  • Taurys był przez długie lata bardzo negatywnie nastawiony do Feliksa, teraz stara się to... znormalizować

  • Pod koniec potopu szwedzkiego Litwa miała brać udział w rozbiorze Polski, który ostatecznie nie doszedł do skutku( mieli rozbierać Polaka z Brandenburgią, Szwecją, Kozakami i Siedmiogrodem)

  • Bardzo popularnym sportem na Litwie jest koszykówka

  • Język litewski należy do grupy języków bałtyckich razem z łotewskim

  • Największa twierdza w Rzeczypospolitej Obojga Narodów znajdująca sie w Lachowiczach to ta, która w 1660 odparła czterokrotny szturm Rosja. Nazywana była, przez żyjących wtedy ludzi "litewską Jasną Górą"

  • Na Litwie walutą jest euro

  • Mają bardzo ładny mural z całującym się Putinem i Trumpem, polecam. GORĄCO


avatar

Prusy

Liczba postów : 12
Join date : 05/02/2017


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Niech ktoś zatrzyma te karuzele śmiechu! A nie- To tylko moje życie.

Pisanie by Rumunia on Czw Mar 23, 2017 9:56 pm

Jest parę literówek, ale akcept.

_________________Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat,Anii au trecut în zbor şi lumea le-a uitat.

avatar

Rumunia

Liczba postów : 29
Join date : 27/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach