Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Scotland the Brave

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Scotland the Brave

Pisanie by Szkocja on Pon Lut 27, 2017 4:48 pm

Szkocja

Imię: Scott, zwykle zdrabniane do Scottie. Na przestrzeni wieków używał wielu innych imion, głównie po to, by nie być rozpoznanym. Do najczęsciej używanych należy Ian i Walter.
Nazwisko: Kirkland, McKirkland

Charakter:
Scott jest najbardziej znany jako starszy brat tego niewdzięcznika Arthura, który pozostaje w cieniu Anglii (do czasu!) i łaskawie pozwala mu rządzić Zjednoczonym Królestwem, czy też - co widać po ostatnim referendum - po prostu nie może się zdecydować, czy ewentualne odłączenie się będzie dla niego bardziej opłacalne niż pozostanie w UK. Sprawy ekonomiczne są równie ważne, co duma narodowa, ale pytaniem pozostaje, czy lepiej żyć w dostatku jako podwładny, czy niezależnie, ale być może klepiąc biedę. Obecnie większą częścią spraw całkiem umiejętnie zajmuje się Anglia… i tak jest dobrze do czasu, aż Arthur nie zaczyna działać na niekorzyść Scotta. Sam Szkocja uważa, że ma dużo do powiedzenia na Wyspach, niezależnie od tego, jak sytuacja przedstawia się w rzeczywistości.
Scottie to prosty człowiek. Pozostało w nim wiele z dawnych czasów, gdy beztrosko biegał z dzidą po wrzosowiskach za zwierzyną lub Rzymianami. Jest niezbyt skomplikowany, choć ma tendencję do rozmyślania nad sprawami w swój własny zawiły sposób. Jego słownictwo jest niewyszukane, można powiedzieć, że wręcz prostackie, do tego mówi z ciężkim, czasem niezrozumiałym akcentem. Nie wiadomo, czy to wciąż akcent bądź niedbałość, czy Scott  czasem trochę sepleni. Mówi szybko i niechlujnie buduje zdania. Jego zachowania i maniery pozostawiają dużo do życzenia, ale zawsze jest niesamowicie niesamowicie szczery. Przykładowo – jeśli coś będzie mu smakowało, będzie jadł całym sobą, po posiłku wystarczy zmienić koszulę na czystą i wyciągnąć resztki jedzenia  z brody! Raczej nie przejmuje się opinią innych, o ile nie trafi na osobę, przed którą chce pokazać się z jak najlepszej strony. Potrafi się zachować, jeśli chce, ale musi się zmuszać i bardzo pilnować.
Choć łatwo się irytuje, jeśli jest w dobrym nastroju zachowuje się głośno i w gruncie rzeczy wesoło. Jest sympatyczny i pomocny, ponadto wydaje się być dobrym kompanem do rozmów na niewyszukane, niezbyt skomplikowane tematy, do tego nigdy nie odmawia alkoholu, o ile tylko ktoś go zaproponuje. Lubi się bawić, tańczyć (tańce przytulańce albo wesołe szkockie podskoki), pić i śpiewać. Ma szeroki repertuar, od najnowszych hitów pop, przez niezbyt mądre ludowe piosenki, których sensu sam czasem nie wyłapuje, po swój własny hymn. Może nie ma najpiękniejszego głosu, ale potrafi nie fałszować. Bardzo dużo pije i jeszcze więcej pali. Zdarza mu się prowokować bójki, które uważa za swego rodzaju sport. Każdy błahy powód jest dobry do paru odprężających ciosów w twarz! Nie jest już tak silny, jak był w przeszłości, ale nadrabia masą. Sprowokowany do prawdziwej agresji potrafi zrobić dużą krzywdę, a kiedy jest wściekły, trudno mu się hamować.
Jest osobą szalenie dumną. Nawet jeśli jest zmuszony do zrobienia czegoś wbrew sobie, by tylko zachować honor, nie będzie się wahał, nawet jeśli nie będzie później najszczęśliwszy. Przy swojej dumie jest również strasznie uparty i nie jest łatwo zmusić go do zmiany zdania, do tego lubi dopowiadać sobie wiele rzeczy i konsekwentnie w nie wierzyć, nawet jeśli inni pokażą mu, że jego wersja nie ma sensu. Zazwyczaj jest przekonany, że cały świat jest nastawiony przeciwko niemu i w przypadku niezgody z kimkolwiek będzie doszukiwał się angielskiego spisku mającego na celu zaszkodzenie mu. Łatwo go urazić,  a przez niskie poczucie własnej wartości i masę kompleksów wszystko traktuje jako atak na własną osobę. Jest mściwy i choć przez swoje położenie nie może zagrozić niczym więcej niż własną brutalną siłą, potrafi zaleźć za skórę. Lubi wygłaszać swoje opinie, ale sam bardzo źle znosi krytykę i łatwo się frustruje. Przy Scotcie nie wolno poruszać tematów tych mniej przyjemnych części historii. Zawsze ma coś do powiedzenia na temat swojej tragicznej przeszłości, wojen, zarazy, gnębienia i niewoli. Jeśli temat zostanie pociągnięty dostatecznie długo, wpadnie w chandrę.
Choć trzyma się dość dobrze, a fizycznie z pewnością nie przekroczył jeszcze trzydziestki, przypominanie o jego wieku sprawia, że zaczyna zachowywać się jak przysłowiowy dziadek z narzekaniem na słaby wzrok i strzykaniem w plecach włącznie, choć wszelkie te przypadłości szybko mijają, gdy na horyzoncie pojawia się jakaś śliczna dziewczyna albo butelka mocniejszego trunku. Scott sam nie wie, czy bardziej kocha dobrą whisky, czy dorodne kobiece kształty. Preferuje większe panie o wyraźnych walorach. Potrafi być w stosunku do nich prawdziwym dżentelmenem. Duży biust jest wręcz gwarancją na to, że w bezpośredniej konfrontacji z kobietą Scott pokaże po sobie same najlepsze cechy.
Nie ma Szkota bez osławionego szkockiego skąpstwa i materializmu, jednak sam Scottie woli określać to jako zaradność, zdrową oszczędność, bądź po prostu przygotowanie się do cięższych czasów. Każdy luźny pens można odłożyć na czarną godzinę. Nikt prócz samego zainteresowanego nie wie, jak dużą fortunę zgromadził. Pewnym jest, że ma nie tylko wielocyfrowe sumy na koncie, ale również wiele nieruchomości, udziałów i innych aktywów. Stara się nie wydawać pieniędzy na bzdury, czyli choćby jedzenie z wyższej półki czy lepszej jakości ubrania, za to bardzo lubi drobne drogie gadżety – najbardziej zegarki i zapalniczki. I tak będzie uznawał, że ten błyszczący Rolex to podróbka, a zapalniczkę Zippo z limitowanej serii dostał w prezencie. Niestety nie jest dobry w kłamaniu. Zdarza mu się mieć gest i kupić coś bardzo drogiego również najbliższym, ale musi mieć na to nastrój.
Uważa, że wszystko, co jest już stare, również może się przydać. Rzadko wyrzuca rzeczy, o ile nie są naprawdę zniszczone i niepotrzebne. W swoim domu ma specjalny pokój, gdzie trzyma te skarby. Być może to po prostu natura zbieracza. Jego kolekcję papierków po cukierkach kiedyś wyrzucili mu bracia. Do dziś ma im to za złe – lepiej nie przypominać tego przykrego wydarzenia, to drażliwy i bardzo przykry temat.
Sam utrzymuje, że nie jest rodzinnym typem. Często jest niemiły lub dokuczliwy dla swojego rodzeństwa, choć zapewne będzie pierwszym, który stanie w ich obronie, gdyby zaszła taka potrzeba. Jest jedynym, który może być dla nich przykry. Bardzo lubi dzieci i ma do nich podejście, a gdyby był  w stanie to przed sobą przyznać, pewnie byłby świetnym opiekunem albo nauczycielem.  
Choć zdarza mu się być gruboskórnym, a nawet brutalnym, czasami stara się kombinować tak, by nie wszystko musieć załatwiać siłą. Choć może wydawać się niedoedukowany i mało inteligentny, ma łeb na karku i zapewne parę tytułów naukowych na koncie, zrobionych z nudów w momentach, gdy nie bardzo wiedział, co dalej robić ze swoim życiem. Potrafi być perfidny i stosować chwyty poniżej pasa. Lubi wychodzić na swoje za wszelką cenę. Bywa odrobinę cyniczny.
Nessiteras rhombopteryx, nazywana zdrobniale Nessie, to pupilek Scotta. Maleństwo przypomina plezjozaura i żyje w jeziorze Loch Ness. Scottie lubi przedstawiać ją swoim przyjaciołom. Zwykle w pobliżu Szkocji kręci się wróżka o imieniu Harriet, która lubi kolorowe sukieneczki i jest bardzo płaczliwa. Scott robi, co może, by jego mała przyjaciółka była szczęśliwa. Ma też grubego, śmierdzącego kocura z klapniętymi uszami, którego nazywa Pan Kot lub Cheetie, czyli Kicia.  

Wygląd:
Dwudziestoparoletni mężczyzna dobijający do trzydziestki, dość przystojny, bardzo wysoki i dobrze zbudowany, z masywną, atletyczna budową ciała, choć również z paroma nadprogramowymi kilogramami zdobytymi już podczas życia w Zjednoczonym Królestwie. Oponkę nad paskiem sam pieszczotliwie nazywa Dobrobytem. Już po jego sylwetce zdobytej poprzez walkę i ciężką pracę widać, że musi być naprawdę silny. Nie może być inaczej, skoro uprawia sport polegający na rzucie palem bądź ciskaniu wielkim kamieniem.
Nie da się nie zauważyć, że Scott jest rudy, w odcieniu wpadającym wręcz w ciemną czerwień. Rude są zarówno jego zazwyczaj rozwichrzone, nieco przydługie włosy (szkoda pieniędzy na fryzjera), które wystawione na wilgoć lubią układać się w fale, jak i dorodna kędzierzawa broda, noszona przez niego dumą. Odkrył, że dbanie o brodę jest o wiele mniej zajmujące niż codzienne golenie się na gładko. Dzięki brodzie nie widać, jak kanciastą twarz ma Scottie, niknie pod nią również lekko wysunięty podbródek.
Ma ciemnozielone, poważne oczy i nieco krzywy, garbaty nos, który w przeszłości wyglądał trochę inaczej, ale wydarzenia historii nieco zmieniły jego kształt. Zarówno nos, jak i policzki usiane są drobnymi jasnymi piegami. Brwi, tak typowe dla brytyjskiej rodzinki, odcinają się na jego bladej twarzy niczym okrutne piętno. Scott nawet je lubi.
Goli się tylko wtedy, gdy ma taką potrzebę, i tylko na twarzy. Jest mocno owłosiony, nawet jak na mężczyznę.
Nie przywiązuje dużej wagi do swojego ubioru, o ile nie ma dnia, gdy chce wyglądać szykownie. Zazwyczaj nosi stare, wytarte ciuchy, zdarza mu się donaszać ubrania po braciach, o ile jest w stanie je od nich wyciągnąć. A że spodnie będą mu sięgać do połowy łydki albo koszula opnie się na brzuchu? To nie szkodzi, w domu nikt prócz kota go nie widzi, a ludzie w Tesco niech zajmą się zakupami, a nie jego wyglądem!
Bardzo lubi swetry i wyciągnięte t-shirty.
Jeśli  chce wyglądać dobrze, zakłada kilt, zazwyczaj w klasyczną szkocką kratę. Nie chce zakładać tartanów, które jednoznacznie kojarzą się z którymś ze szkockich klanów. Zwyczajowymi dodatkami do kiltu są wysokie skarpety z tasiemką, skórzane buty i oczywisty brak bielizny.
Ma okulary do czytania, jednak stara się nie pokazywać ich publicznie. Mają grube szkła, druciane oprawki, a nawet łańcuszek. Scotta często można zobaczyć z papierosem w zębach, jednak na osobności woli klasyczne drewniane fajki. Wstydzi się pykać fajeczkę w towarzystwie.Relacje:
- Anglia - młodszy brat. Sam nie wie, czy bardziej go kocha (do czego nigdy się nie przyzna), czy bardziej nienawidzi przez wzgląd na historię. Stara się utrzymywać z nim mimo wszystko dobre relacje, choć wydaje się, że im więcej ze sobą przebywają, tym gorsze są ich stosunki.
- Walia – Scott szanuje Walię, choć nie uważa go za najmężniejszego z mężnych. Trochę mu pobłaża i choć nie mają najbliższych relacji, lubi spędzać z nim czas.  
- Irlandia Północna - Czuje się odpowiedzialny za dzieciaka, stara się żyć z nim w dobrych relacjach i być wzorem do naśladowania.
- Irlandia - Ulubione z rodzeństwa. Ich dobre stosunki wynikły głównie przez wspólną historię i umiłowanie do whisky, czy też whiskey. Spór na tym polu trwa.
- Francja - dawny sojusznik. Byli przyjaciółmi na dobre i na złe, ale później okazało się, że tylko  ze strony Scotta. Mimo wszystko stara się zrozumieć, dlaczego historia potoczyła się tak, a nie inaczej. I tak jest wdzięczny za dawną pomoc.
- bratankowie i bratanice - byłe kolonie Arthura. W jakiś sposób stara się dbać o dzieciaki, choć nie zawsze przyzna się do tego wprost.
- Skandynawowie - lubi ich ze względu na wspólną przeszłość.Ciekawostki:
- Patronem Szkocji jest św. Andrzej. Kwiatem charakteryzującym Szkocję jest popłoch pospolity (często błędnie utożsamiany z ostem). The Most Ancient and Most Noble Order of the Thistle to najstarsze i najważniejsze szkockie odznaczenie, wg legendy powstałe za sprawą piktyjskiego króla w VIII wieku.
- Dudy, kilt i whisky to najbardziej znane produkty szkockiej kultury. Dudy pochodzą z Azji Mniejszej, mają jednak w kulturze Szkocji szczególne znaczenie i kojarzone są właśnie z nią. Kilt jako męska spódnica znany był już w czasach podbojów rzymskich na Wyspach brytyjskich. Charakterystyczny materiał, z którego wykonany jest kilt, zwany jest tartanem. Słowo to wywodzi się z francuskiego "tartanie" i oznacza po prostu tkaninę w kratę. Każdy z klanów szkockich ma swój unikatowy wzór kiltu.
- Ze Szkocji pochodzi wiele wynalazków: telefon, penicylina, światło elektryczne, alarm przeciwpożarowy, ultra-dźwięki, rowery, maski gazowe, insulinę, teleskop, przylepiane znaczki pocztowe, kolorową fotografię, narkozę, maszynę do strzyżenia trawnika i tysiące innych użytecznych rzeczy. A z najnowszych osiągnięć - w Szkocji sklonowano w 1996 roku owcę Dolly.
- Whisky jest to główny produkt eksportowy Szkocji występujący w ponad 2 tys. odmian.
- Narodowa szkocka potrawa, czyli haggis - jest to owczy żołądek nadziewany podrobami zmieszanymi z mąką owsianą. Haggis jada się przez cały rok, ale już obowiązkowo - 25 stycznia, w święto poświęcone narodowemu szkockiemu poecie Robertowi Burnsowi, autorowi recytowanego w ten dzień poematu "Do Haggis". Smacznego!
- Zabytkowych budowli w Szkocji jest bez liku. Ze względu na burzliwą historię wiele z nich miało znaczenie obronne. Do tych naprawdę antycznych, choć już w nie najlepszym stanie, należą pozostałości Muru Antoniusza, jaki ok. 142 roku wznieśli przybyli tu Rzymianie.
- W Szkocji znajduje się elektrownia wykorzystującą energię pochodzącą z fal morskich.
- Szkocja posiada 787 wysp, z których jednak tylko 130 jest zamieszkanych. Trzy główne archipelagi to Szetlandy, Orkady i Hebrydy. Przybyli z Irlandii Szkoci zasiedlanie tych terenów zaczęli dopiero pod koniec III wieku.
- Nawet teraz Szkoci nie są narodem jednolitym - dzieli ich m.in. religia, język i kolor rodowych tartanów. Dwie trzecie Szkotów to prezbiterianie - katolicka mniejszość żyje głównie w okolicach Glasgow.
- Wykroczenia drogowe traktuje się bardzo surowo, dlatego należy uważać i znać przepisy.

avatar

Szkocja

Liczba postów : 4
Join date : 28/01/2017


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Scotland the Brave

Pisanie by Wyspy Cooka on Pon Lut 27, 2017 6:57 pm

Akcept!

_________________


Loving you is like staying underwater

avatar

Wyspy Cooka

Liczba postów : 26
Join date : 03/01/2017


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach