Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Kuki Airani

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kuki Airani

Pisanie by Wyspy Cooka on Nie Sty 29, 2017 4:04 am

Wyspy Cooka

Imię: Huali, ale większość osób mówi na nią Holly.
Nazwisko: Kirkland

Charakter:
Holly jest tylko małym, odwiedzanym głównie przez turystów archipelagiem, nie powinna więc nikogo dziwić jej naiwność. Nie trudno jest ją podpuścić, a rzadko przechodzi jej przez myśl możliwość, że ktoś inny mógłby kłamać, przez co niezwykle łatwo jest ją wykorzystać. W swojej łatwowierności jest czasem wręcz jak dziecko, wychodząc z założenia, że każdy ma w sobie trochę dobra. Co często, niestety, obraca się przeciwko niej. Z naiwnością idzie w parze beztroska, która towarzyszy Holly niemal bezustannie. Rzadko kiedy faktycznie się czymś przejmuje, a fakt, że rodzina załatwia za nią sporą część stresujących spraw niewątpliwie dokłada się do tej trzpiotowatej natury. Jest wesoła i dość towarzyska, przy czym niezwykle inteligentna emocjonalnie, potrafiąca wyczuć emocje u innych, ale też ukazująca swoje. Łatwo ją wzruszyć, a płakać potrafi z radości jak i ze smutku.
Jej wrażliwość zaznacza się też w kontakcie ze zwierzętami, a szczególnie z ptakami, bo to je sobie ukochała. Jest w stosunku do nich czuła, troskliwa, a jakakolwiek krzywda potrafi ją rozdrażnić, a to jedna z niewielu rzeczy, które faktycznie mogą zdenerwować Holly. Bo generalnie jest wyjątkowo spokojną osobą, wszelkie krzywdy w swoją stronę przyjmuje raczej smutkiem, niżeli agresją, generalnie brzydząc się przemocą i kłótniami. W ostateczności zdarza się jej wybuchnąć, ale też jej złość nie jest zbyt trwożąca - w końcu na ile można się bać filigranowej siedemnastolatki.
Posiada umiejętności, które wydawać się mogą ludziom spoza Pacyfiku niesamowitymi. Potrafi na przykład przepłynąć trzy kilometry bez większego zmęczenia - powiedzieć można, talent! Ale nie potrafi lub nie rozumie wielu rzeczy rządzących dzisiejszym światem, a takie sprawy kapitał czy ekonomia przyprawiają ją o ból głowy. Jest bardzo prostą, lubiącą swoje beztroskie, przyjemnie życie dziewczyną.
Jej towarzyskość kończy się a większej grupie ludzi, bo nie czuje się dobrze w tłumie. Gubi się i traci pewność siebie do takiego stopnia, że bierze ją ochota by usiąść i płakać. Wizja pójścia na koncert czy do innego miejsca, gdzie człowiek stoi przy człowieku niesamowicie ją przeraża. Bo i często jest tam wiecej ludzi, niż  na jej wyspach razem wziętych. A jej wyspy są przecież całkiem duze.

Wygląd:
Cooka różni się znacznie od Zelandii, co może trochę dziwić, ale powodem tego jest fakt, że większość ludności jest rdzenna, a w przypadku Zelandii są to potomkowie kolonistów. Nie jest to znaczna różnica, ale warto to zauważyć, choć Cooka nie lubi jak zwraca się na to przesadnie uwagę.
Generalnie rzecz biorąc karnację Holly ma taką, jak typowy mieszkaniec Pacyfiku. Skórę ma śniadą, lekko oliwkową ale niezbyt intensywną. O wiele ciemniejsze są jej włosy, które mają niemal czarny odcień. Są też dość niesforne, bo długie do pasa i kręcące się znacznie na końcach. Jej oczy dopełniają wszystkiego, podkreślając urodę Cooki intensywnie orzechową barwą.
Budowa ciała Holly jest filigranowa i dość płaska. Piersi ma raczej małe, pośladki również. Jedyną rzeczą, którą można się w jakiś sposób zachwycać są jej biodra, które faktycznie już się dość uwypukliły. Ważny jest jednak fakt, że Holly nie czuje potrzeby eksponowania swojej kobiecości i kobietą się jeszcze nie czuje. Woli być postrzegana jako urocza, a jej duże oczy tylko pomagają jej w tworzeniu tego image.
Ubiera się w zależności od pogody, ale zawsze dość luźno. Bluzki na ramiączkach, krótkie jeansowe spodnie i klapki to jej standardowy ubiór, wiadomo jednak że gdy jest zimniej, lub gdy musi ubrać się bardziej oficjalnie, ubierze inne rzeczy. Generalnie lubi ubrania urocze, proste i wygodne, dlatego przepada za wszelkiego rodzaju sukienkami, spódnicami czy sweterkami, szczególnie w jesiennych barwach. Z dodatków, to zdarza jej się czasem nosić kapelusz, dla ochrony przed słońcem lub kwiat hibiscus we włosach, zwyczajnie dla ozdoby.

Relacje:

Nowa Zelandia
Starszy brat, który jest przez nią dość gloryfikowany. Uważa go za ostoję spokoju, kogoś kto zawsze ma wszystko pod kontrolą, kto pewnie stąpa po ziemi. Jest dla niej swojego rodzaju wzorem, kimś z kogo może brać przykład, na kim może polegać, darząc go ogromnym szacunkiem. Jest do niego niesamowicie emocjonalnie przywiązana, chociaż mimo tego chce być niezależna i może, pewnego dnia, stać z nim na równi. Zelandia jej tego nie ogranicza i faktycznie daje jej możliwość rozwoju.

Anglia
Anglia to były opiekun i choć to dla kolonii nietypowe, nie ma z nim złych wspomnień. Możliwe, że to przez to że nigdy dla Anglii ważna nie była, a zdecydował się nią zająć tylko dlatego, żeby Francis tego przypadkiem nie zrobił. Mimo to go ceni i jest wdzięczna za opiekę i swojego rodzaju troskę.

Hiszpania i Portugalia
Hiszpania był pierwszym, który Wyspy zobaczył, a Portugalia pierwszym, który postawił na nich stopę. Żaden z nich nie zdecydował się chyba jednak na ich zajęcie i zrobił to w końcu Anglia, po odkryciu wysp przez James'a Cooka. Cooka nie ma o nich wyrobionej opinii.

Niue, Australia i reszta Oceanii
Bracia i siostry, dalsi lub bliżsi. Ceni ich wszystkich, za podobną kulturę, za pomoc, za stanowienie ogólnej całości jaką jest Oceania. Stosunek do Australii ma podobny jak do Nowej Zelandii, tyle że zna go mniej i nie jest aż tak związana, jak z Olivierem. Ale Australia to dalej big bro.

USA
Alfred przez długi czas zgłaszał pretensje do wysp, które Wyspy Cooka jak i Nowa Zelandia intensywnie odrzucały. Tak na dobrą sprawę dopiero w latach 80' Amerykanie uznali suwerenność Wysp. Oznacza to tyle, że Holly Stany średnio lubi. Nie przepada za nim i nie rozmawia z nim jak nie musi.

Peru
W XVII wieku Peruwiańscy handlarze żywym towarem intensywnie swój towar pobierali z Wysp Cooka. Do takiego stopnia, że zabrali z Wysp ponad 1/3 ludności, a one same jeszcze do tego czasu się nie pozbierały. Peru nienawidzi i chodź rzadko się złości, to na niego na pewno potrafi. Może i on sam jest niezbyt świadomy tego co zrobił, ale Cooka jest i nie ma zamiaru o tym zapomnieć.
Ciekawostki:


  • Wyspy nazwane są na cześć angielskiego podróżnika, który je odkrył tj. James'a Cooka.

  • Holly jest oburęczna, potrafi pisać prawą jak i lewą ręką.

  • Niezwykle lubi taniec i muzykę, swoją polinezyjską jak i tą zagraniczną.

  • Głową terytorium jest królowa Elżbieta II.

  • Pomimo tego, że walutą na wyspach jest dolar nowozelandzki, to na Wyspach Cooka używają swoich specjalnych, odmiennych monet i banknotów.

  • Wyspy Cooka są drugim na świecie największym producentem czarnych pereł.

  • Wyspy są znane ze swojej sztuki drzeworytu, a wiele młodych osób jest uczonych tej sztuki przez starszych.

  • Najczęściej mówi się po angielsku, ale sporo wyspiarzy również mówi w języku maoryskim Wysp Cooka. Ponad 90% ludności potrafi mówić i pisać w obydwóch językach.

  • Mieszkańcy żyją z uprawy palm kokosowych, cytrusów i połowu pereł.

avatar

Wyspy Cooka

Liczba postów : 26
Join date : 03/01/2017


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kuki Airani

Pisanie by Rumunia on Nie Sty 29, 2017 10:23 pm

Akcept

_________________Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat,Anii au trecut în zbor şi lumea le-a uitat.

avatar

Rumunia

Liczba postów : 29
Join date : 27/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach