Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Macedonia (WE WUZ ALEKSANDER THE GREAT)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Macedonia (WE WUZ ALEKSANDER THE GREAT)

Pisanie by Gość on Pon Gru 26, 2016 8:49 pm

Republika Macedonii

Imię: Tatjana
Nazwisko: Janeska

Charakter:
Na pierwszy rzut oka jest to pozytywna i optymistycznie nastawiona do życia dziewczyna. Można powiedzieć, że wyznaje zasadę: „Czy jest dobrze, czy jest źle, uśmiechać zawsze trzeba się”, nie ważne jak źle było, jest, czy będzie, zawsze mogło być przecież gorzej, więc po co się martwić? Jutro będzie lepiej! Czasem jednak może być naprawdę wybuchowa! Jeżeli w czymś się z tobą nie zgadza, zrobi ci cały wykład, posuwając się przy tym nawet do iście absurdalnych argumentów, żeby tylko udowodnić, iż to ONA ma rację. Zazwyczaj jednak stara się mimo wszystko zachować w tym umiar i nie jest na tyle zawzięta, żeby w takiej kłótni sama sobie szkodzić, rację też potrafi komuś przyznać, ale przychodzi jej to raczej z trudem, a w dodatku swojego zdania nie zmieni i koniec kropka, choćbyś nie wiem jak bardzo się starał, to po prostu niemożliwe… Zmiana zdania to dla niej naprawdę ostateczność, to wręcz jak utrata honoru, dlatego też zawsze będzie próbowała się o to kłócić, choćby i nieudolnie. Ale nie jest taką typową awanturnicą dla którą wszystko jest powodem do kłótni. Jest zazwyczaj radosna i otwarta na ludzi, no chyba że ktoś ją wkurzy… a parę osób ma do tego talent.

Wygląd:
Nie jest zbyt wysoka ale nie jest też niska, taki przeciętny wzrost. Ma ciemnobrązowe włosy sięgające nieco za łopatki zwykle spięte szarą gumką w kucyk u dołu głowy, grzywkę odgarniętą na jeden bok oraz bursztynowe oczy. Może nie ma tak wyrazistych kształtów jak Ukraina jednak tego i owego jej nie brakuje. Mimo iż jest z południa Europy nie ma ona śniadej cery, jednak nie można też powiedzieć że jest córką młynarza. Zazwyczaj nosi zwiewne spódnice za kolana i różnorodne bluzki w jasnych kolorach.


Relacje:

Albania
Cóż by tu o relacjach Macedonii z Albanią powiedzieć? Na pewno nie darzy jej jakoś specjalnie pozytywnymi uczuciami, nie można powiedzieć że jest to nienawiść jednak jest to dosyć spora niechęć , bo co można sądzić o kimś kto wjeżdża ci na chatę i robi burdel z byle powodu?

Bułgaria
Zacznijmy od tego że Tatjana ogólnie swoich sąsiadów nie znosi, ale ten pan w szczególności działa jej na nerwy. Często zdarza jej się słyszeć od niego różne nieprzyjemne lub nieprzyzwoite uwagi, ale to jeszcze nic. Najbardziej wkurza ją to że próbuje jej udowodnić że jest niesamodzielna i nieporadna, przez co musi do niego wrócić. Niedoczekanie!

Serbia
Podobna sytuacja jak z panem powyżej jednak w mniejszym stopniu (Ale nie wiele mniejszym). Nie darzy go sympatią, a to też z powodu złośliwości kierowanych w kierunku Tatjany, chęci włączenia jej do siebie lub popieranie Greka w tezie iż Janeska kradnie mu historię, jednak w ostateczności jest w stanie jakoś tolerować jego towarzystwo, ale nie na długo.

Grecja
I tak oto przechodzimy do największej fali hejtu. Nigdy się nie lubili, a to z różnych powodów ale powód ich niechęci w dzisiejszych czasach jest prostszy jest to nazwa „Macedonia”. O teoriach na temat starożytnej Macedonii można pisać książki, jednak Tatjana uznaje tę z migracją zeslawizowanych Macedończyków, inną tezę zaś popiera sam Grek. Uważa on, że tereny greckiej Macedonii należały do jego matki, a Tatjanę uznaje za złodziejkę historii. To doprowadziło do sporu o nazewnictwo, do którego doszło dosyć niedawno. Od tamtego czasu Grek zwraca się do niej „FYROM” (z ang. Former Yugoslav Republic of Macedonia), co jak można się domyślić bardzo ją irytuje.

Turcja
Jak widać póki co same negatywne relacje i nie inaczej będzie w tym przypadku, lata okupacji wyrobiły jej zdanie na jego temat. Oczywiście nie żeby żywiła urazę, czy coś…

Rosja
Może nie darzy go taką miłością jak Serb, jednak jest do niego nastawiona dosyć pozytywnie, mimo tego że niegdyś chciał ją wtrącić w bułgarskie szpony, nie chowa do niego urazy.

Chorwacja
Jak do tej pory widoczne były same negatywne odczucia, tutaj jednak jest nieco inaczej, ponieważ Chorwata to ona nawet lubi, w przeszłości wspierała go w dążeniu do niepodległości (Czym nastawiła przeciwko sobie Serbię), a dzisiaj można powiedzieć że mają w miarę przyjazne kontakty.
Ciekawostki:


  • Język macedoński ma bardzo podobną gramatykę do bułgarskiego i zapisywany jest w serbskiej cyrylicy.

  • W języku bułgarskim występuje charakterystyczna dla niego końcówka „-ta” jednak Macedończycy dodają ją jeszcze częściej

  • W Macedonii raczej nie używają centów, wszystkie ceny są zaokrąglane

  • W rejonie Tetova nie należy schodzić z wytyczonych dróg i ścieżek – wciąż w niektórych miejscach mogą znajdować się miny czy niewypały


Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Macedonia (WE WUZ ALEKSANDER THE GREAT)

Pisanie by Serbia on Pon Gru 26, 2016 8:50 pm

Akcept
avatar

Serbia

Liczba postów : 74
Join date : 26/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach