Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Bundesrepublik Dutschland

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Bundesrepublik Dutschland

Pisanie by Gość on Sro Lis 30, 2016 9:02 pm

Niemcy

Imię: Ludwig
Nazwisko: Beilschmidt

Charakter: Na pierwszy rzut oka Ludwig wydaje się być niezbyt przyjemnym, przesadnie poważnym mężczyzną, który naprawdę rzadko bywa w pełni zadowolony. Jest w tym wiele prawdy. Bywa gburowaty i choć stara się wyrażać kulturalnie i taktownie, nie można nazwać go sympatycznym w codziennych kontaktach. Inaczej odnosi się jedynie do „bliższych znajomych” (użycie terminu „przyjaciel” jest zbyt ryzykowane, dlatego stara się go unikać). Dąży do tego, by nikogo nie urazić nawet w najmniejszym stopniu, na przykład nie ustępuje starszym osobom miejsca w metrze, by nie sugerować, że wytyka im ich zniedołężniałość.
Niemcy jest pracoholikiem. Zawsze przestrzega zasad i regulaminów, bo Ordnung muss sein! Jest bardzo zorganizowany, praktyczny i stara się działać efektywnie, przy tym jest perfekcjonistą. Perfekcji wymaga zarówno od siebie, jak i od innych, przy czym od innych trochę bardziej, ale sobie również nie pobłaża. Nie toleruje pomyłek i przeinaczeń, do tego jest punktualny, cierpliwy, uczciwy, sumienny, a także nieco przesadnie pedantyczny. Zna się na dobrym gospodarowaniu. Nie znosi marnotrawstwa, jest za to oszczędny i nieco zachłanny, co przekłada się na jego majętność. Bardzo dba o swoje rzeczy, bez różnicy, czy to notatnik za 50 eurocentów, czy najnowszy model Audi. Ma słabość do dużych aut, szczególnie niemieckich marek – jego samochód będzie tak wychuchany i wypolerowany, że aż zacznie złazić lakier. W (rzadkich) wolnych chwilach Ludwig lubi bawić się w mechanika, choć rozkręca raczej starsze samochody.
Ma problem z samodzielnym myśleniem i kreatywnością, bo przywykł do rutyny i jasno określonych celów swojej pracy. Lubi mieć wszystko dokładnie zaplanowane i z trudem przychodzi mu odbieganie od wcześniej przygotowanego zamysłu. Nie wie, co to spontaniczność, również w okazywaniu uczuć. Jest chłodny, wycofany i bardzo ostrożny w nawiązywaniu bliższych kontaktów, może wydawać się odrobinę zarozumiały. Jednocześnie nie jest zbyt empatyczny, choć udzieli pomocy, jeśli zostanie o nią poproszony.
Ludwig jest cholerykiem i wścieka się z byle powodu, do tego może być impulsywny, a nawet agresywny, ale również jest energiczny, wytrwały, odważny, potrafi zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Jednocześnie jest urodzonym przywódcą, ale jego instynkt władania nie zawsze wychodzi mu na dobre. Do zalet Ludwiga można zaliczyć talent organizatorski, zdolność logicznego myślenia i niemałą inteligencję. Niektórzy twierdzą, że Niemcy jest ekspertem „we wszystkim” – zna się na wielu rzeczach.
Lubi, gdy ludzie rozpoznają „niemiecką jakość”. Jest dumny z tego, jak obecnie postrzega go reszta świata i dba o to, by jego wizerunek zmieniał się tylko na lepsze. Chce wśród innych wzbudzać respekt, ale również zaufanie. Dotąd nie wyzbył się poczucia winy związanego z II Wojną Światową, ale stara się o tym nie pamiętać, gdy nie musi. Jest mocno zakompleksiony. Rzadko ma zupełnie dobry humor i rzadko się śmieje.
Ma naturę pesymisty. Nie tylko szuka problemów na siłę i nie potrafi cieszyć się z czegokolwiek, ale zawsze znajduje minusy każdej sytuacji. Ma skłonności do rozpamiętywania minionych wydarzeń i szukać w nich swoich błędów, co powoduje, że często występuje u niego tzw. kac moralny. Ten, z kolei, wpływa negatywnie na efektywność jego pracy, co mocno go denerwuje. Często żałuje wypowiedzianych wcześniej słów.
Jego słabą stroną są zwierzęta. Sam ma trzy psy: owczarka niemieckiego Blackiego, golden retrivera Astra oraz dobermana Blitza. Psy często towarzyszą mu w treningu, podczas biegania czy też jazdy na rowerze. Do hobby Ludwiga, poza treningami, należy czytanie książek (przede wszystkim romansów), pieczenie ciast, ciastek i innych słodkości. Lubi kiełbaski, ziemniaki i piwo, przy czym wie, jak zachować umiar w piciu tego ostatniego. Po piwie pozwala sobie na trochę luzu. Włochy wyjawił kiedyś, że kolejnym z upodobań Ludwiga jest BDSM.


Wygląd:
Ludwig, mimo młodego wieku, nie wygląda na dziecko. Wręcz przeciwnie – jest wysoki na 180cm i dobrze zbudowany, a pokaźną muskulaturę utrzymuje dzięki codziennym treningom. Niemcy ma szerokie barki i wąskie biodra, rzadko się garbi, wręcz może się wydawać, że kiedyś przez przypadek połknął kijek – nosi się sztywno jak żołnierz. Chodzą plotki, że jego pośladki, choć są płaskie i dość nieciekawe w ujęciu estetycznym, mogą kruszyć diamenty. Mimo diety złożonej głównie z wurstów, ziemniaków i piwa, stara się trzymać formę i nie dopuścić do wytworzenia się brzuszka piwnego ani żadnych innych niepotrzebnych złogów tłuszczu.
Z wyglądu Ludwiga można określić jako człowieka o typowej aryjskiej urodzie w rozumieniu nazistów. Ma bladą, lecz przystojną, pociągłą twarz o wyrazistych rysach, z szaroniebieskimi oczami, wąskim, prostym nosem i wydatną szczęką. Jego usta są wbrew pozorom dość pełne, o przyjemnej, jasnoróżowej barwie. Ma zadbane, choć niezbyt białe zęby – i tak rzadko się uśmiecha, żeby je pokazywać. Jasne, krótkie włosy zaczesuje gładko do tyłu wedle mody, która swój szczyt popularności miała w latach 40 – tak włosy wyglądają najlepiej, ponieważ są cienkie, delikatne i niezbyt podatne na inne układanie. Uszy Ludwiga odstają lekko, ale nie na tyle, by rzucało się to w oczy.
Niemcy ubiera się zazwyczaj w stroje formalne, poczynając od mundurów podczas wojen (Waffenrock, Wehrmachtu, SS) do garniturów w czasach dzisiejszych. Nawet w sytuacjach nieformalnych lubi chodzić w dobrze wyprasowanych koszulach. Do pracy przy komputerze zakłada okulary w grubszej oprawce. Wyjątkiem od jego modowej rutyny są różnego rodzaju uroczystości (Oktoberfest!) i trening, na który zakłada ciemny bezrękawnik, luźne spodnie i zazwyczaj zieloną czapkę.
Ma małą obsesję na punkcie dokładnego prasownia ubrań i golenia się na zupełnie gładko. Nieszczególnie dba o modę, po prostu stara się wyglądać przyzwoicie.


Relacje:

Anglia
uważa go za poważnego, ułożonego człowieka i dobrego partnera, jeśli chodzi o sprawy gospodarcze i polityczne, choć nieco niepokoi go wiara Arthura w magiczne istoty. Stara się nie patrzeć na niego przez pryzmat dawnych wojen.

Austria
czasem stara się unikać Rodericha, szczególnie  wtedy, gdy ten zamierza zadbać choćby o stan jego bielizny. Nie czuje się zupełnie komfortowo w jego towarzystwie, ale ceni sobie jego rady. Wie, że po części jest za niego odpowiedzialny.

Francja
choć wie, że we Francisie wciąż siedzi głęboko zakorzeniona niechęć do jego osoby, stara się na to nie zważać i cieszyć się udaną współpracą na wielu polach, m.in. razem stworzyli podwaliny do Wspólnoty Węgla i Stali, która była bezpośrednią poprzedniczką Unii Europejskiej. Przyzwyczaił się nawet do przymykania oka na wszelkie aluzje i dwuznaczne propozycje Francisa.

Japonia
bardzo go szanuje, ale nie ma pojęcia, co siedzi w jego głowie i czego się po nim spodziewać. Obecnie pracują razem nad odbudową infrastruktury w Iraku oraz Afganistanie, a także prowadzą wspólną wymianę gospodarczą, naukową, technologiczną i inne.

Polska
Felek zazwyczaj denerwuje Ludwiga swoim zachowaniem i podejściem do wielu spraw, ale nie przeszkadza im to w nawiązywaniu znacznej współpracy handlowej. Poza tym, wielu Polaków mieszka w Niemczech, a polski Bałtyk jest tańszy od niemieckiego Bałtyku. Felek zapomina, że na Mazurach wciąż są domy należące do starych Niemców! Czas je zwrócić.

Prusy
szanuje Gilberta przez fakt, że jest starszy i bardziej doświadczony, ale nie przeszkadza im to w drobnych złośliwościach czy nawet bójkach. Ludwig zajmuje się Gilbertem, pierze mu i gotuje.  Bruder, domowy pasożyt i kumpel od piwa.

Rosja
Nie pokazuje otwarcie, że go nie lubi, ale jest między nimi pewna rywalizacja, która w każdej chwili może przerodzić się w coś gorszego.

Starożytny Rzym
Jest jego wielkim fanem.

Szwajcaria
Kuzyn. Istnieją między nimi silne relacje gospodarcze. Szwajcaria jest najczęściej wybieranym przez Niemców krajem, jeśli decydują się na emigrację.

USA
Ludwig jest ostrożny co do osoby USA przez ostatnio odkryte inwigilacje. Czuje się urażony tym, że Alfred go szpiegował. Ich relacje ogólnie są ciepłe i oparte na współpracy. Ludwig widzi się w roli mediatora między UE, NATO i USA.

Turcja
Cieszy się, że mógł pomóc Sadikowi, ale uważa, że nadszedł już czas, by ten wrócił do siebie. Sio, sio!

Włochy Północne
Jego jedyny Freund. Jest gotów zawsze ruszyć mu na ratunek, nieważne, czy chodzi o odbicie go z niewoli  angielskiej, czy zawiązanie sznurowadeł. Byli razem w Osi, a później w sojuszu podczas Zimnej Wojny. Silne, przyjazne relacje.

Włochy Południowe
 nie dogaduje się z nim zupełnie. Traktuje go  z lekkim pobłażaniem i dba o niego niemal tak samo, jak o Feliciano.

Herr Stick
 Patyk Ludwiga. Dobrze słucha rozkazów, ale gorzej idzie mu z ich wykonywaniem.
Ciekawostki:


 • Ludwig często przedstawiany jest z krzyżem żelaznym przy kołnierzu.

 • Ludi woli poważne rozmowy o polityce bądź filozofii od błahych pogadanek o pogodzie.

 • Nie lubi pożyczać pieniędzy.

 • W szafie ma ukryte pamiątki z czasów IIWŚ, łącznie z mundurem. Nikomu nie wolno ich dotykać.

 • Polska nazwa „Niemcy” wywodzi się z tego samego rdzenia słowiańskiego, co określenia „niemy”, „obcy”. Podkreśla to barierę językową między Germanami i Słowianami.

 • Republika Federalna Niemiec składa się z szesnastu krajów związkowych, nazywanych tam Landami, posiadających własne konstytucje i szeroką autonomię.

 • Po USA, Niemcy są drugim najbardziej popularnym celem migracji na świecie.

 • Niemcy posiadają największe zagęszczenie teatrów operowych, do których często uczęszczają obywatele.

 • Główna religią jest katolicyzm oraz luteranizm  (po 30%). Aż 33% obywateli nie uznaje żadnej religii.

 • W Niemczech istnieje około 300 gatunków chleba i ponad 6 tyś. gatunków piwa. Oktoberfest to największe święto piwa na świecie.

 • W Berlinie znajduje się muzeum wursta. Najczęściej występującym fastfoodem w stolicy jest currywurst. Niemcy mają ponad 1000 odmian kiełbasy.

 • Na większości niemieckich autostrad nie obowiązuje ograniczenie prędkości.


 • W kraju mieszka około 80 mln osób z czego około 20% to osoby nie–niemieckiego pochodzenia. Ponad ćwierć społeczeństwa to renciści i emeryci.

 • Niemcy są członkiem takich organizacji jak: Unia Europejska, Pakt Północnoatlantycki (NATO), Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), Rada Europy (RE) czy Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ponadto Republika czynnie uczestniczy w spotkaniach grupy G8 oraz Trójkąta Weimarskiego.

 • Najpopularniejszym "łamańcem językowym" w Niemczech jest : Zwei schwartze schleimige Schlangen sitzen zwischen zwei spitzigen Steinen und zischen. Jest to opowieść o dwóch czarnych wężach które siedzą pomiędzy dwoma spiczastymi kamieniami i syczą.

 • Kilka z najdłuższych niemieckich wyrazów: das Eisenbahnknotenpunkthinundherschrieberhauschen - budka dróżnika, das Damenfussballweltmeisterschaftsqualifikationsspieluebertragung - transmisja z meczu kwalifikacyjnego mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, das Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz - regulacje prawne dotyczące przeniesienia obowiązków nadzoru znakowania bydła i wołowiny.


Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Dutschland

Pisanie by Serbia on Sro Lis 30, 2016 9:51 pm

W zasadzie to akcepcik, bardzo ładna karta, tylko jedna sprawa:

"Dotąd nie wyzbył się poczucia winy związanego z II Wojną Światową, ale stara się o tym nie pamiętać, gdy nie musi."

Sama mieszkam w Niemczech i z moich obserwacji Niemcy mają raczej tendencję do "samobiczowania się", w szkole ten temat pojawia się co chwilę i to na różnych przedmiotach, poczynając od historii, przez niemiecki aż po religię, zresztą nie tylko w szkole.
avatar

Serbia

Liczba postów : 74
Join date : 26/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Dutschland

Pisanie by Niemcy on Czw Sty 12, 2017 3:09 pm

Karta Postaci wyżej to tylko ksero. Gdyby ktoś potrzebował oryginału do wglądu, niech zgłosi się do mnie.

(kp jest moja)
avatar

Niemcy

Liczba postów : 3
Join date : 11/01/2017


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bundesrepublik Dutschland

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach