Keywords

Latest topics
» Nieobecności
Sob Cze 17, 2017 3:14 pm by Białoruś

» Skojarzenia
Czw Cze 15, 2017 10:32 pm by Dania

» Reakcje
Czw Cze 15, 2017 10:30 pm by Dania

» Parowanie
Pon Cze 12, 2017 8:59 pm by Argentyna

» Niekończąca się opowieść
Nie Cze 04, 2017 8:16 pm by Czarnogóra

» Otwórz książkę...
Nie Cze 04, 2017 8:13 pm by Czarnogóra

» Muzycznie
Nie Maj 21, 2017 6:36 pm by Korea Północna

» Banowanie
Nie Maj 21, 2017 6:35 pm by Korea Północna

» Rozwiń skrót
Sob Maj 20, 2017 12:19 am by Anglia

wymiana
Font

Karta Łukasiewicza, Polski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Karta Łukasiewicza, Polski

Pisanie by Gość on Sob Lis 26, 2016 1:44 pm

Rzeczpospolita Polska

Imię: Feliks
Nazwisko: Łukasiewicz

Charakter:
Drugiego tak kobiecego, jak Feliks kraju na tej ziemi nie znajdziesz, a przynajmniej nie w tym życiu. Chłopak jest uparty jak osioł i ma opinię na każdy temat, nawet jeśli się na danej rzeczy zupełnie nie zna. Wysławia się jak typowa 16-latka, wplatając do swoich wypowiedzi dużo słów w stylu totalnie, generalnie, czy tak jakby, co mogłoby spowodować ból głowy u niejednego polonisty. Mimo tego, że potrafi być poważny, to przez większość czasu zachowuje się jak typowy nastolatek (co z tego, że już dawno ma ponad 100 lat, liczy się to, że jest młody duchem). Niestety w życiu spotkało go wiele złego, jednak żadne z dramatycznych wydarzeń go nie stłamsiło, a wręcz przeciwnie, zawsze stał dumnie, walcząc do ostatniej kropli krwi, a kiedy upadał, podnosił się niczym feniks z popiołów, przez co często się do owego ptaka porównuje. Jest też jednym z krajów, które nie boją się Rosji, ba, potrafi odpowiedzieć mężczyźnie tak, jakby nie rozmawiał z nikim wielkim (wielkim, bo Rosja jest wielka, czaicie?). Oczywiście, nawet ktoś taki jak on, kto potrafiłby zamienić Warszawę w stolicę jakiegokolwiek innego kraju, czegoś się boi, a dokładniej, jest to strach przed obcymi ludźmi. Nie lubi rozmawiać z nieznajomymi i często panikuje, kiedy jest do tego zmuszony, jak chociażby przed pierwszą rozmową z Litwą, ale kiedy już cię polubi, to uwierz mi, mało ci na głowę nie wlezie. Poza tym często wydaje się samolubny i zapatrzony w siebie, chociaż sam uważa się za bardzo dobrego kandydata na chociażby przyjaciela.
Poza tym ma tendencje do kupowania totalnie randomowych rzeczy i jedzenia paluszków kilogramami.

Wygląd:
Jak już było wcześniej wspomniane, Feliks wygląda bardzo kobieco jak na mężczyznę. Jest niski, bo mierzy sobie jedynie 160 cm, 165 cm, jeśli napnie się jak struna i stanie na palcach. Ma delikatną w dotyku, jasną skórę, na której nie znajdziesz żadnej ranki, blizny, czy nawet pieprzyka, a przynajmniej nie w żadnym widocznym miejscu. Okrągła twarz jest otoczona złotymi kosmykami, które sięgają mu do podbródka. Nos ma mały i lekko zadarty, wargi blade, ale pełne, a najbardziej dumny jest ze swoich soczyście zielonych, świdrujących oczu. Nawet figurę ma dziewczęcą, ze śladowym wcięciem w talii, małymi ramionami i nieco większymi biodrami. Nie jest też zbyt muskularny, jednak nie przeszkadza mu to tak długo, dopóki nie przypomina chodzącego patyczaka, a do tego mu jeszcze bardzo daleko.
Jakby tego było mało, chłopaczyna często ubiera się nawet nie tyle co tylko na różowo, a po prostu w kobiece ubrania, najczęściej sukienki lub spódniczki, a jeśli nie nosi żadnej z tych rzeczy, to ma na sobie zielony mundur.


Relacje:

Litwa
Jeszcze za dawnych lat Polska uważał go za swojego najlepszego przyjaciela, jakiś czas tworzyli nawet unię, dzięki której zostali pokonani Krzyżacy. Ich przyjaźń była niestety jednostronna i dopiero po kilku latach Feliks przekonał się, jaki żal mają do niego Litwini i jaką nienawiść żywi do niego cały naród. Cały ten czas Litwini mieli mu za złe Unię Lubelską, zajęcie Wilna i wiele innych spraw, z których Feliks przez długi okres nie zdawał sobie sprawy. Obecnie, jego relacje z Litwą są bardzo chłodne, a Toris zwykle robi na złość Polakowi, który w przeciwieństwie do byłego przyjaciela zwykle ogranicza się jedynie do nieprzychylnych komentarzy.

Rosja
Ci dwaj kłócą się już od dłuższego czasu, odkąd to Polsce udało się przejąć Moskwę, a stało się to już dawno w 1610 r. Ivan zemścił się za to, pomagając w rozbiorach blondyna, najpierw razem z Prusami i Austrią, a potem jeszcze raz z Niemcami. Ich relacji nie pomaga też to, jak długo nielubiany przez Polskę komunizm, panował w jego kraju. Mimo wszystko Polska jest jednym z nielicznych państw, które nie boją się strasznego Rosjanina, często nawet sobie z niego żartuje, wymyślając różne żarty.


Niemcy
Oboje prowadzą ze sobą dużą dynamikę kontaktów na różnych szczeblach, od prezydentów po ministrów spraw zagranicznych. Oba ich rządy prowadzą też intensywny partnerski dialog, w którym rozmawiają o sprawach kluczowych, jak np. Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony. Sam Łukasiewicz już nie wypomina Ludwigowi ich wszystkich wojen i konfliktów, a przynajmniej, kiedy już to robi to tak, żeby nikt nie słyszał. Ich relacje można nazwać całkiem dobrymi, a przynajmniej lepszymi niż kiedyś. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę obecną sytuację na świecie, ich relacje mogą się jeszcze zmienić.Węgry
,,Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki", mówi pewne stare i chyba wszystkim znane przysłowie. Oba narody na pierwszy rzut oka mocno się od siebie różnią. Z jednej strony mamy Ugrofinów, z drugiej- Słowian oraz chyba dwa najtrudniejsze, a przy tym całkowicie różne, języki europejskie. Jednak jak uczy doświadczenie z tych ostatnich stuleci, Węgry i Polska często mogły na sobie polegać i niezależnie od bieżącego kontekstu politycznego, historia, i to wcale nieodległa, pełna jest przykładów wzajemnej pomocy i solidarności, jak chociażby w czasie wybuchu wojny polsko-bolszewickiej, kiedy Węgry chciały wysłać do pomocy nawet własne wojsko, na co niestety nie dostały pozwolenia. Do tej pory jednak Polskę i Węgry uważa się za dobrych przyjaciół. Oba kraje mają w drugim własne ambasady, są pełnoprawnymi członkami NATO i UE oraz postało święto nazywane Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.Włochy
Oboje poznali się jeszcze w dzieciństwie i od tamtej pory aż dotąd są dobrymi przyjaciółmi. To dzięki Polakowi w samolocie Kupelwagon należącego do Niemiec pojawiły się wyrzucane siedzenia, po tym, jak Feliks pokazał Feliciano takie we własnym.
Ciekawostki:


  • Jego imię nie tylko przypomina słowo feniks, ale też oznacza szczęście po łacinie.

  • Zawsze lubił te polskie tereny, które były bardziej górzyste i stroje, w które się tam ubierano, dlatego jego mundur przypomina strój Strzelca Podhalańskiego, a w szafie znajduje się również typowa dla tamtych rejonów sukienka, której niestety nie miał okazji jeszcze założyć.

  • Mów co chcesz, on i tak nie uważa się za transwestytę, czy też homoseksualistę, chociaż też nie zaprzeczy temu otwarcie.

  • Język polski mimo tego, że łatwy w zapisie i nie taki trudny w wymowie, jest uznawany za jeden z najtrudniejszych języków na świecie, przez swoje liczne reguły, wyjątki, zasady i odmiany.

  • Jest to zaskakujące, ale Radom nawet z mniejszą liczbą ludności, wciąż ma większą powierzchnię od Paryża. Powierzchnia Radomia to 111,8 km², natomiast Paryża 105,4 km².

  • Tylko w Polsce wybicie jednego grosza kosztuje kilka groszy.

  • Tradycją jest już to, że co roku miliony Polaków zasiadają w święta Bożego Narodzenia przed telewizorami, by oglądać film "Kevin sam w domu". Oczywiście musi to być obowiązkowo pierwsza część!

  • Wierzący niepraktykujący oraz praktykujący niewierzący to często praktykowane w tym kraju religie.

  • POLSKA, czyli Polna Organizacja Ludzi Skupująca Kradzione Auta aka Kraj Kwitnącej Lipy/Cebuli (kwestia sporna).

  • Kraj, w którym kierowcy muszą oświetlać drogę w słoneczny dzień.


Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Karta Łukasiewicza, Polski

Pisanie by Serbia on Sob Lis 26, 2016 10:23 pm

Po pierwsze: Jest też jednym z krajów, które nie boją się Rosji (...) - Błąd gramatyczny się wkradł.

Po drugie: (...) bardzo dobrego kandydata na chociażby przyjaciela. - A tutaj niepotrzebne przecinki.

Po trzecie: Relacja z Litwą. Byłoby dobrze, gdybyś poczytał(a) o tym trochę więcej, gdyż w dzisiejszych czasach przyjaźń to na pewno nie jest. Ogólnie rzecz biorąc, całkiem sporo Litwinów odczuwa niechęć, a czasem wręcz nienawiść do Polski.

Po czwarte: Prosiłabym o dopisanie relacji z Niemcami. Byłoby też dobrze, gdyby pojawiły się relacje z Ukrainą oraz z Węgrami (chociaż nie są one konieczne).

Szybko zedytuj i będzie akcepcik. c:
avatar

Serbia

Liczba postów : 74
Join date : 26/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Karta Łukasiewicza, Polski

Pisanie by Serbia on Nie Lis 27, 2016 1:52 pm

Akcept
avatar

Serbia

Liczba postów : 74
Join date : 26/11/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Karta Łukasiewicza, Polski

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach